Światowe Forum Ekonomiczne w Davos już 16 stycznia
W poniedziałek 16 stycznia startuje doroczne Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos pod hasłem „Współpraca w podzielonym świecie”.
Światowe Forum pod hasłem „Współpraca w podzielonym świecie”
Światowe Forum Ekonomiczne, to szwajcarska fundacja non-profit znana z organizacji corocznej konferencji w Davos w Szwajcarii, na którą zapraszani są światowi liderzy, prezesi największych światowych korporacji, najważniejsi politycy, ekonomiści, intelektualiści, filantropi, osobistości i dziennikarze. Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 16-20 stycznia, a udział w niej weźmie około 3000 osób. Forum odbędzie się pod hasłem „Współpraca w podzielonym świecie” i będzie rozprawiać o najważniejszych światowych problemach i wyzwaniach na kolejne lata.
Reklama
Organizatorzy o tegorocznym spotkaniu
„Dzisiejszy świat znajduje się w krytycznym punkcie zwrotnym. Sama liczba trwających kryzysów wymaga odważnych działań zbiorowych. Doroczne spotkanie zgromadzi przywódców z rządu, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, aby zająć się stanem świata i omówić priorytety na nadchodzący rok. Zapewni platformę do angażowania się w konstruktywne, przyszłościowe dialogi i pomoże znaleźć rozwiązania poprzez współpracę publiczno-prywatną”.
Polecane sesje konferencji w Davos
16 stycznia: Ceremonia wręczenia Kryształowych Nagród 2023,
17 stycznia: Opanowanie ekonomii nowej energii,
Filantropia: katalizator ochrony naszej planety,
W obronie Europy,
Ożywienie handlu, wzrostu gospodarczego i inwestycji,
18 stycznia: Przywracanie bezpieczeństwa i pokoju,
20 stycznia: Globalne prognozy gospodarcze: czy to koniec epoki?
Reklama
Szwajcarska fundacja non-profit
Pieczę nad Forum trzyma tzw. Rada Powiernicza, której przewodniczy założyciel i prezes wykonawczy, prof. Klaus Schwab. Radę tworzą liderzy z całego świata, które działają jako strażnicy misji i wartości fundacji oraz nadzorują pracę Forum w promowaniu globalnego obywatelstwa. Do Rady należą m.in.: Christine Lagarde – prezes Europejskiego Banku Centralnego, Al Gore – wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001, Ngozi Okonjo-Iweala – dyrektor generalna Światowej Organizacji Handlu, Mark Schneider – dyrektor zarządzający Nestlé, czy królowa Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego – Rania Al Abdullah.
źródło: media
autor: KZ | 15.01.2023
tagi: Aktualności, Biznes