Chińskie sposoby walki z grypą
Tradycyjna medycyna chińska zakłada, że dobre zdrowie wynika z równowagi yin i yang. Jednak, należy pamiętać, że naturalne, chińskie metody mogą stanowić jedynie uzupełnienie dla tradycyjnych metod leczenia, a najważniejsze w przypadku grypy jest szybkie zgłoszenie się do lekarza.
Reklama
Uzupełnienie leczenia
Wzmocnienie leczenia poprzez dodanie praktyk w oparciu o medycynę naturalną może mieć pozytywny wpływ przez spotęgowanie sumy pozytywnych działań. Opiszemy zarówno współczesne jak i chińskie sposoby leczenia związane z profilaktyką, a także w trakcie trwania choroby. Wszystkie te metody są obecnie praktykowane w chińskich domach.
Współczesna profilaktyka
Zwiększ swoje szanse, aby uniknąć zachorowania na grypę przez odpowiednią profilaktykę. Na początek posprzątaj i zdezynfekuj swój dom. Zacznij używać nawilżaczy powietrza, aby powietrze w twoim domu było bardziej wilgotne. Pomaga to zachować zdrowe błony śluzowe jak i drogi oddechowe.
Poprawa środowiska domowego jest również ważna dla zapobiegania grypie. Pomóc może metoda octowa, czyli dezynfekcja octem w pomieszczeniach podczas sezonu grypowego. W tym celu umieść pojemnik z octem na kaloryferze. Fumigacja octem pomaga stworzyć środowisko, które nie sprzyja przetrwaniu wirusa grypy, blokując jego rozprzestrzenianie.
Pamiętaj, aby codziennie myć twarz zimną wodą i co wieczór moczyć stopy w gorącej wodzie. Pocieranie pleców suchym ręcznikiem również pomoże ci oprzeć się chorobie.
Reklama
Medycyna naturalna w zmaganiu z objawami grypy
Porozmawiajmy o tym, co robić, gdy grypa zaatakuje po raz pierwszy lub gdy pojawią się objawy przeziębienia:
- Jeżeli masz zatkany nos, ale gardło nie boli, użyj 2 cm szalotki, 5 plasterków imbiru, dodaj brązowy cukier i gotuj przez około 15 minut w małej ilości wody, następnie możesz cieszyć się zdrowotnym syropem imbirowym,
- Wieczorem najlepiej przykryć się kołdrą i położyć się do łóżka, żeby się wypocić.
- Moczenie łydek i stóp w gorącej wodzie przed pójściem spać, gdy po raz pierwszy zachorujesz na grypę, również pomoże złagodzić objawy.
Pamiętaj! Jeśli masz objawy, takie jak wysoka gorączka lub kaszel, należy jednak od razu zwrócić się o pomoc lekarską.
Unikaj antybiotyków wtedy, gdy nie jest to konieczne
Należy pamiętać, aby nie stosować beztrosko zarówno antybiotyków, jak i tradycyjnej medycyny chińskiej. Przede wszystkim antybiotyków nie należy stosować, gdy występuje tylko wysoka gorączka i nie można potwierdzić infekcji bakteryjnej, ponieważ naturalna flora ludzkiego ciała jest uszkodzona. Antybiotyki obniżają odporność pacjenta na choroby i zwiększają jego skłonność do nawracających infekcji.
Reklama
Chińskie metody na grypę
Czy słyszałeś kiedyś o Shuanghuanglian lub Banlangen? To zbawienne dla naszego zdrowia chińskie mieszanki ziół. Shuanghuanglian stosowana jest przy ostrych infekcjach dróg oddechowych, a preparaty stworzone na jej bazie używane były podczas epidemii wirusa SARS w Chinach w latach 2002-2003 i wykazały imponującą skuteczność. Z kolei Banlangen, to naturalny preparat w formie herbatki z ekstraktów roślinnych mający działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, a dodatkowo oczyszcza gardło i płuca. Aby zapobiec pogorszeniu się objawów przeziębienia, zwłaszcza jeśli masz gorączkę, powinieneś też stosować lekką dietę i unikać gorących lub tłustych potraw, takich jak baranina, wołowina, ryby i owoce morza. Należy zapewnić sobie dużo odpoczynku w okresie zimowym i, jeśli to możliwe, powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych, mocnej herbaty i kawy.
źródło: media, gov.cn
autor: KZ | 26.01.2023
tagi: Aktualności, Zdrowie