Hubert Hurkacz wygrał finał ATP 250 w Estoril

screen: youtube

Pierwszy tytuł na kortach ziemnych

Polak odniósł historyczny sukces wygrywając w Portugalii z niżej notowanym Pedro Martinezem (ATP #77) 6:3, 6:4.

Najlepszy polski tenisista

Hubert Hurkacz (ATP #10) wygrał turniej ATP 250 w Estoril i jest to jego pierwszy tytuł na kortach ziemnych w karierze.

Hubert Hurkacz nie dał przeciwnikowi szans

Polak w świetnym stylu awansował do finału rozgrywek, w którym zmierzył się z niżej notowanym Hiszpanem. Co prawda to nasz rodak był faworytem tego zestawienia, ale przeciwnik był naprawdę groźny, bowiem w drodze do finału pokonał choćby ATP #1 Caspera Ruuda.

Finał ATP 250 w Estoril

Hurkacz fenomenalnie rozpoczął mecz z Martinezem, ale Hiszpan nie prezentował zbyt wiele. Polak przełamał swojego rywala już w czwartym gemie. Polak już do końca pierwszej partii nie oddał przewagi i gładko ją wygrał wynikiem 6:3.

Po przerwie Hubi szedł za ciosem i już w pierwszym gemie przełamał przeciwnika. Martinezowi udało się doprowadzić do stanu 30:40, ale Polak nie wypuścił swojej szansy, kończąc świetnym zagraniem. Polak nie zwalniał tempa i nie pozwalał na wiele swojemu rywalowi. 27-latek ostatecznie wygrał drugiego seta 6:4 i zdobył swój pierwszy tytuł na kortach ziemnych.

Awans w rankingu ATP

Zwycięstwo w Portugalii oznacza, że Hubert Hurkacz umocni się w najnowszym rankingu ATP i trafi na ósmą pozycję, którą de facto miał zapewnioną jeszcze przed finałem. Zwycięstwo Hubiego w Estoril to dobra motywacja przed występem w turnieju ATP 1000 w Monte Carlo, gdzie Polak w pierwszej rundzie zmierzy się z Jackiem Draperem.

Dziękujemy za przeczytanie całego artykułu.

autor: KZ | 07.04.2024 g. 18:58